Rzeczoznawstwem samochodowym zajmuje się od 2015 roku.

 

W 2016 roku ukończyłem studia na Politechnice Poznańskiej na kierunku Rzeczoznawstwo Samochodowe zdobywając wiedzę nie tylko z zakresu mechaniki ale również z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. 

 

    W 2018 roku uzyskałem Certyfikat Polskiego Związku Motorowego w Warszawie oraz wpis na Listę Rzeczoznawców Samochodowych Ministerstwa Infrastruktury uzyskując uprawnienia wynikające z art. 79a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Posiadam prawo jazdy kat. A,B,C,CE. Wykonywany zawód jest związany z moją pasją motoryzacyjną, często można spotkać mnie na targach oraz zlotach związanych  z motoryzacją w tym pojazdów zabytkowych oraz amerykańskich.


    W swoim życiu pokonałem tysiące kilometrów po krajach Europy zarówno samochodami osobowymi, dostawczymi jak i motocyklami.
Swoje doświadczenie związaną z rzeczoznawstwem motoryzacyjnym zdobyłem m.in. wykonując zlecenia dla firm ubezpieczeniowych oraz sprawdzających stan pojazdów przed zakupem. Wieloletnia współpraca z organami ścigania pozwoliła mi na pogłębianie wiedzy z zakresu kryminalistyki związanych z przestępstwami samochodowymi oraz wypadkami komunikacyjnymi. W związku ze współpracą z Policją mogłem uczestniczyć w wielu szkoleniach odbywających się w Centrum Szkolenia Policji z zakresu techniki kryminalistycznych, wypadków drogowych, prawa karnego. Wcześniej zajmowałem się naprawą pojazdów oraz zakupem pod zamówienie klienta również za granicą.

Podczas swojej pracy dokonałem oględzin setki pojazdów zarówno dla osób prywatnych jak i firm zewnętrznych.

 

  Sporządzam opinie związane z chęcią zwrotu pojazdu z tytułu rękojmi, zaniżonym odszkodowaniem, wyceniam pojazdy, maszyny, urządzenia. Ustalam wartość pojazdów w  stanie uszkodzonym jak również ubytek ich wartości po zdarzeniu kolizyjnym.

Opracowuje dokumentację potrzebną w celu rejestracji pojazdów na zabytek lub pojazd unikatowy.

  Wykonuję również opinie związane z nieprawidłową naprawą, wadami ukrytymi oraz związanymi z przepisami prawa w przypadku wypadków drogowych oraz kolizji.

 

   Pracuję tylko na profesjonalnym sprzęcie oraz oprogramowaniu używanym przez firmy ubezpieczeniowe : Info - Ekspert, Eurotax, Audatex.

 

   Aktualnie studiuję Elektrotechnikę na Politechnice Częstochowskiej z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na opinie związane z elektromobilnością oraz elektryką samochodową. Posiadam również wysoce wyposażone stanowisko diagnostyczno - naprawcze na potrzeby bardziej szczegółowych opinii. 

         +48 781 134 619

Kontakt

Rzeczoznawca Samochodowy

    Certyfikacja Polskiego Związku Motorowego Warszawa CCR 610/18

 

   Istnieje możliwość wykonania opinii ONLINE

Dane firmowe

+48 781 134 619

62-240 Trzemeszno

 

76-200 Siemianice

 

KONTAKT

Działam na terenie województwa Wielkopolskiego,Kujawsko - Pomorskiego, Zachodniopomorskiego oraz Pomorskiego.
Po ustaleniu telefonicznym również na terenie całego kraju.